Poradnia ginekologiczna informuje, że pacjentki, które podpisały deklaracje Koordynowanej Opieki nad kobietą w ciąży nie mogą skorzystać z bezpłatnych świadczeń poradni w naszej placówce w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Innymi słowy pacjentki wyżej wymienione mogą skorzystać wyłącznie z wizyt odpłatnych.
Zapraszamy do Darmowej Szkoły Rodzenia prowadzonej w Centrum Medycznym „Legionów”
przez wykwalifikowane i doświadczone położne!
Poradnia powstała z myślą o zapewnieniu kobietom kompleksowej opieki położniczo-ginekologicznej. Lekarze Poradni sprawują opiekę nad pacjentkami oczekującymi potomstwa od pierwszych tygodni ciąży aż do momentu rozwiązania. W ramach Poradni, u kobiet ciężarnych wykonuje się wszystkie badania zgodnie z zaleceniami NFZ, a także USG 2D oraz badanie KTG, jak również pacjentkom poradni nie będącym w ciąży.
W Poradni Położniczo-Ginekologicznej diagnozujemy także pacjentki z problemami nietrzymania moczu, endometriozą, mięśniakami macicy, stanami zapalnymi, guzami narządu rodnego, wadami wrodzonymi, jak również problemami zaburzeń statyki narządu rodnego. Specjaliści poradni kierują do operacji i zabiegów, a także wykonują badania USG i pozostałe procedury diagnostyczne. Pacjentkom poradni zapewnione są bezpłatne badania cytologiczne ogólne oraz w ramach Programu Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.
Poradnia przyjmuje pacjentów:
- Bezpłatnie – w ramach kontraktu z NFZ (skierowanie nie jest wymagane);
- Prywatnie (koszt wizyty pokrywa pacjentka);
- Pacjentki ubezpieczone w Lux med, Polmed, Medicover, Compensa, Saltus Zdrowie, PZU Zdrowie, Enel – Med;
Kadra lekarska:
- Lek. Włodzimierz Sieg – specjalista położnictwa i ginekologii
- Lek. Adam Prądzyński – specjalista położnictwa i ginekologii
- Lek. Łukasz Bieniek – w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii
Cytologia
to badanie, które może uratować Ci życie. Dzięki niemu można wykryć stany przedrakowe i zapobiec rozwojowi raka szyjki macicy. Jeśli zmiany zostaną wykryte odpowiednio wcześnie, szansa ich całkowitego wyleczenia jest bardzo duża. Dzięki cytologii można również wykryć infekcję dróg rodnych oraz nieprawidłowe komórki, które w przyszłości mogą przekształcić się w komórki nowotworowe. Wdrożenie odpowiedniego leczenia może zapobiec rozwojowi raka. Pamiętaj jednak, że aby odpowiednio wcześnie wykryć chorobę, należy regularnie wykonywać cytologię.
KIEDY NALEŻY WYKONYWAĆ CYTOLOGIĘ?
Cytologię powinna wykonywać każda kobieta w wieku:
- co najmniej 25 lat (niezależnie od tego, czy rozpoczęła współżycie seksualne, czy nie),
- poniżej 25 lat, jeśli jest aktywna seksualnie od co najmniej 3 lat.
Nie ma górnej granicy wieku, powyżej której nie ma potrzeby wykonywania cytologii. Nawet kobiety, które przeszły menopauzę, powinny regularnie wykonywać to badanie. Po konsultacji z lekarzem, wykonywania cytologii mogą ewentualnie zaprzestać kobiety w wieku od 65-70 lat, pod warunkiem, że wyniki ich trzech kolejnych badań były prawidłowe, a w ciągu ostatnich 10 lat w badaniu ginekologicznym nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Optymalny termin cytologii przypada między 10. a 20. dniem cyklu miesięcznego.