Darmowa Szkoła Rodzenia

Pacjentki, które podpisały deklaracje Koordynowanej Opieki nad kobietą w ciąży nie mogą skorzystać ze świadczeń Poradni Położniczo-Ginekologicznej naszego Centrum Medycznego w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Opieka ginekologiczna możliwa jest dla takich pacjentek tylko w trybie komercyjnym (odpłatnym).


Darmowa Szkoła Rodzenia „Vita” informuje, że przebieg zajęć będzie dokumentowany w celach promocyjnych. Uczestnik zapisując się na zajęcia szkoły rodzenia udziela nieodpłatnej i nieograniczonej w czasie zgody na wykorzystanie jego wizerunku, w tym wykorzystywanie zdjęć z wizerunkiem i wizerunkiem swoich prac.

Zgoda obejmuje wykorzystanie, utrwalanie, obróbkę i powielanie wykonanych zdjęć i nagrań audio-video, za pośrednictwem dowolnego medium. Uczestnik który nie wyraża zgody na publikację swojego wizerunku proszony jest o pisemne poinformowanie położne prowadzące zajęcia w jak najszybszym terminie od rozpoczęcia cyklu zajęć.


W związku z coraz częstszymi pytaniami, co będzie potrzebne przyszłej mamie podczas pobytu w szpitalu, co spakować i zabrać ze sobą, publikujemy listę najistotniejszych przyborów opracowaną przez położne prowadzące Darmową Edukację Ciężarnych w ramach szkoły rodzenia w Centrum Medycznym “Legionów”.


Torba matki Torba noworodka
Dodatkowo
T-Shirt, koszula nocna
pieluchywózek, fotelik
wkładki laktacyjnebodyłóżeczko, wanienka
bielizna osobista, skarpetkiśpiochytermometr do wody
szlafrok, gumka do włosówskarpetkichusteczki nawilżane
klapki pod prysznicaparat fotograficznypłatki mydlane
kosmetyki, laktatorrękawiczkiszczoteczka do włosów
ręcznikmaść Bepanthengaziki
podpaski dużeoliwkamyjka
biustonosz laktacyjnybutelkaproszek do prania

Zapraszamy na comiesięczne edycje darmowej szkoły rodzenia. Spotkania trwają od 1 do 2 godzin z częstotliwością do 2 razy w tygodniu. Terminy uzgadniane są z każdą grupą indywidualnie. Zajęcia edukacyjne prowadzone są dla kobiet od 22 tygodnia ciąży.


Wiedza i aktywność fizyczna kobiety w ciąży pozwalają zaakceptować wszystko, co się dzieje podczas ciąży, porodu, połogu. Pomaga zaufać własnym instynktom i spokojnie czekać na rozwój wydarzeń. W czasie ciąży powoduje utrzymanie odpowiedniej wagi ciała co jest niezwykle istotne, aby nie wystąpiły choroby współistniejące z ciążą, co powoduje zagrożenie dla mamy i dziecka. Natomiast po porodzie pozwala w łagodny sposób zmierzyć się z ogromem wyzwań wczesnego macierzyństwa i pozwala na szybkie odzyskanie dobrego samopoczucia oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia depresji poporodowej.


Niedawno wprowadzony został cykl zajęć warsztatowych z masażu Shantala. Masaż jest szczególną formą dotyku miłości, ma wiele korzyści zdrowotnych. Sprzyja relaksacji, wzmacnia odporność dziecka, usprawnia pracę układu pokarmowego łagodząc kolki.

Tematyka:

  • Fizjologia ciąży, zalecenia żywieniowe, gimnastyka;
  • Pierwszy okres porodu z elementami relaksacji, nauka oddychania w I i II okresie porodu;
  • Rola ojca w czasie porodu i okresie poporodowym;
  • Drugi okres porodu oraz aktywne pozycje porodowe, masaż krocza;
  • Promocja karmienia piersią oraz omówienie podstawowych problemów w okresie laktacji;
  • Pielęgnacja noworodka- nauka kąpieli stymulacja dotykiem;
  • Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach u dzieci;
  • Przygotowanie rodziców do trudnego okresu poporodowego związanego z opieką nad noworodkiem;
  • Symptomy zbliżającego się porodu i pakowanie torby do szpitala;
  • Połóg- trudny okres, pielęgnacja rany.

Kontakt z prowadzącymi:

604-345-965

696-275-622