Poradnia ginekologiczna – wizyty prywatne

Poradnia powstała z myślą o zapewnieniu kobietom kompleksowej opieki położniczo-ginekologicznej. Lekarze Poradni sprawują opiekę nad pacjentkami oczekującymi potomstwa od pierwszych tygodni ciąży aż do momentu rozwiązania. W ramach poradni, u kobiet ciężarnych wykonuje się wszystkie badania zgodnie z zaleceniami MZ, a także USG 2D oraz badanie KTG, jak również pacjentkom poradni nie będącym w ciąży.

W poradni Położniczo-Ginekologicznej diagnozujemy pacjentki z problemami nietrzymania moczu, tak samo jak z endometriozą, mięśniakami macicy, stanami zapalnymi, guzami narządu rodnego, a także wadami wrodzonymi, oraz problemami zaburzeń statyki narządu rodnego. Specjaliści poradni kierują do operacji i zabiegów, a także wykonują badania USG i pozostałe procedury diagnostyczne.

Poradnia przyjmuje pacjentki:

  • Prywatnie (koszt wizyty pokrywa pacjentka);
  • Pacjentki ubezpieczone w Lux med, Polmed, Compensa, Saltus Zdrowie, PZU Zdrowie, Enel – Med;

Kadra lekarska:

  • Dr n. med. Włodzimierz Sieg – specjalista położnictwa i ginekologii
  • Lek. Adam Prądzyński – specjalista położnictwa i ginekologii
  • Lek. Krystyna Kosowicz – specjalista położnictwa i ginekologii
  • Lek. Łukasz Bieniek – w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii

Cytologia

Cytologia to badanie, które może uratować Ci życie. Dzięki niemu można wykryć stany przedrakowe i zapobiec rozwojowi raka szyjki macicy. Jeśli zmiany zostaną wykryte odpowiednio wcześnie, szansa ich całkowitego wyleczenia jest bardzo duża. Dzięki cytologii można również wykryć infekcję dróg rodnych oraz nieprawidłowe komórki, które w przyszłości mogą przekształcić się w komórki nowotworowe. Wdrożenie odpowiedniego leczenia może zapobiec rozwojowi raka. Pamiętaj jednak, że aby odpowiednio wcześnie wykryć chorobę, należy regularnie wykonywać cytologię.

KIEDY NALEŻY WYKONYWAĆ CYTOLOGIĘ?

Cytologię powinna wykonywać każda kobieta w wieku:

  • co najmniej 25 lat (niezależnie od tego, czy rozpoczęła współżycie seksualne, czy nie),
  • poniżej 25 lat, jeśli jest aktywna seksualnie od co najmniej 3 lat.

Nie ma górnej granicy wieku, powyżej której nie ma potrzeby wykonywania cytologii. Nawet kobiety, które przeszły menopauzę, powinny regularnie wykonywać to badanie. Po konsultacji z lekarzem, wykonywania cytologii mogą ewentualnie zaprzestać kobiety w wieku od 65-70 lat, pod warunkiem, że wyniki ich trzech kolejnych badań były prawidłowe, a w ciągu ostatnich 10 lat w badaniu ginekologicznym nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Optymalny termin cytologii przypada między 10. a 20. dniem cyklu miesięcznego.

partnerzy medyczni